Waldemar Birk

ikona-maze

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Uzyskał tytuł dr inż. Informatyki na tym samym Wydziale.

Waldemar Birk jest bardzo doświadczonym menedżerem w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania sprzedażą i rozwoju biznesu oraz zarządzania kompleksowymi projektami informatycznymi.  Jest ekspertem w ofertowaniu i realizacji kompleksowych, międzynarodowych projektów informatycznych.

Waldemar Birk posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu podatków, kontroli skarbowej i podatkowej oraz ich wspomagających systemów informatycznych, systemów celnych, systemów analizy ryzyka i systemów weryfikacji przepływów finansowych, jak również systemów informatycznych wykorzystywanych przez policję i straż graniczną.
Waldemar Birk pełnił zarządcze stanowiska w różnych firmach: był współwłaścicielem i prezesem zarządu firmy NEWSCAN ApS w Danii, jest współwłaścicielem i prezesem zarządu firmy Celtra Sp. z o.o., jest prezesem zarządu Xenotim S.A.., jest założycielem i przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni „Kapłon Polski”, był członkiem Zarządu firmy WB Consulting sp. z o.o., członkiem Rady Nadzorczej Centrum Innowacyjnych Rozwiązań Biomedycznych S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Przerobu Biomasy Roślinnej S.A.,

Waldemar Birk posługuje się 4 językami obcymi (duńskim, angielskim, rosyjskim i niemieckim).

Karierę zawodową rozpoczął między innymi od rozwoju różnych aplikacji: do zarządzania produkcją w fabryce ubrań sportowych w Szwecji, zarządzania kancelarią adwokacką w Kopenhadze, zarządzania produkcją w fabryce w Kopenhadze, rozwój systemu teleinformatycznego dla Norweskiej Telekomunikacji, następnie pełnił rolę szefa działu wspomagania sprzedaży w firmach Siemens Data w Danii, w firmie Bull w Danii, a później był szefem grupy kierowników projektów oferując do sprzedaży i wykonując różne projekty np.: był dyrektorem projektu strategii i rozwoju zintegrowanej sieci komunikacyjnej i usług dla duńskich celników z ramienia firmy Bull, był dyrektorem projektu informatyzacji usług poczty duńskiej w zakresie zarządzania jakością i optymalizacji zbierania oraz dystrybucji poczty, w tym przesyłek i paczek międzynarodowych, był kierownikiem projektu rozwoju aplikacji Poltax z ramienia firmy Bull, zastępcą dyrektora firmy Bull na Litwie, dyrektorem programu w projekcie Isztar - zintegrowanej taryfy celnej w Polsce, dyrektorem działu sprzedaży dla sektora publicznego w firmie ICL, Fujitsu Services i S&T Services w Polsce. Był współautorem m. innymi „Strategii implementacji systemu Schengen w Polskiej Policji”, „Strategii wdrożenia wywiadu kryminalnego w Polskiej Policji” i „Strategii implementacji systemu zarządzania jakością w laboratoriach DNA Polskiej Policji”.

Od 2007 roku prowadzi własną działalność gospodarczą dostarczając usługi w zakresie rozwoju biznesu i prowadzenia projektów dla różnych firm.
Jako Business Development Manager w firmie SMT Software S.A. uzyskał w ostatnich 3 latach zamówienia na sumę ponad 50 mln zł netto (zamówienia m. innymi z takich firm jak TZ SKOK S.A. Sp. z o.o, ITI Neovision Sp. z o.o., Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN, Instytut Zootechniki PIB, Ministerstwa Finansów, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz UKE.

W życiu prywatnym Waldemar Birk wznawia polską tradycje hodowli Kapłonów, www.kaplon.eu, w ogródku w Wilanowie ma 3 kurki i 3 kapłony rasy Zielononóżka Kuropatwiana, prowadzi szkolenia z zakresu zastosowania esencji kwiatowych dra Bacha dla zwierząt w celu zmiany ich zachowań, chętnie gra w badmintona, ma kilka rasowych kotów rasy Main Coon, lubi nurkować oraz podróżować.

 

Organizator:

Partner generalny:

Partnerzy merytoryczni:

kurier-poranny-gold
klaster
bisnode-gold
direction_group-gold
PwC_fl_wo1a

Partnerzy:

Kombinat Budowlany

Partnerzy konferencji:

logo-mpo
podlaskie-logo
apartamenty
wysoki stoczek logo
swiat-ekspresow
sukcesja logo
hrm
logo akcess
unitalent3
logo_iit_bez_tła