Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Po raz 15. poznamy liderów gospodarki regionu

Jeszcze tylko trzy tygodnie i przekażemy Państwu informację, jakie firmy tworzą pierwszą setkę regionu pod względem wielkości przychodów. Ale nie tylko to.
To będzie już 15. finał naszego rankingu. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że czołową trójkę, która generuje ok. 10 miliardów złotych, trudno jest przeskoczyć, laureatów wyłaniamy w trzech kategoriach wielkości firm: dużych, średnich i małych. Przyglądamy się, jaka spółka najwyżej awansowała, która najefektowniej zadebiutowała, a którą wyróżnia dynamika rozwoju.

Zobacz galerię

Wraz z firmą doradczą PwC nagradzamy inwestorów i eksporterów, a także pamiętamy o roli liderów – stąd trwający od 9 lat konkurs o tytuł Menedżera Roku.

 

 

Ponieważ w tym roku obchodzimy 15-lecie funkcjonowania rankingu w naszym województwie, wyjątkowo uhonorujemy także grono 15 Menedżerów 15-lecia. Przypomnijmy, że Menedżerów nie wybieramy tylko spośród firm największych – są to często „po prostu” przedsiębiorstwa krajowi liderzy swoich branż, spółki istotne z punktu widzenia perspektyw rozwoju regionu, firmy stabilne, ludzie o inspirujących osobowościach.

Trzeci już rok, zbierając dane do Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw, posiłkujemy się pomocą prestiżowej wywiadowni gospodarczej Bisnode, ale prosimy też firmy o samodzielne zgłaszanie swoich wyników finansowych w sytuacji, gdy dotarcie do nich np. przez KRS może być niemożliwe w terminie, w jakim zbieramy dane. Wyniki te przedstawiamy potem na posiedzeniu kapituły, ogłaszamy na uroczystej gali (w tym roku będzie to 30 listopada w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku), a następnie publikujemy w okolicznościowym wydawnictwie (ukaże się 3 grudnia wraz z „Kurierem Porannym” oraz w internecie, na naszym portalu biznesowym Strefa Biznesu).

To, co możemy teraz zdradzić, to przede wszystkim fakt, że Setka nabrała mocy: w roku poprzednim próg wejścia do tego grona był zbliżony do 52 milionów zł; w tym roku to 60 mln. Ale przy okazji można będzie także przyjrzeć się 50 firmom, które zbliżają się do poziomu „złotosetkowego” – prezentujemy je w tzw. poczekalni i życzymy szybkich awansów.

Nasza akcja
To gra warta świeczki, więc podzielmy się sukcesem
Z okazji 15-lecia Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Cukiernia Kryszeń upiecze przepyszny tort, którego skosztować będą mogli 30 listopada goście gali rankingu w Teatrze Dramatycznym. Na torcie, oprócz 100 świeczek, symbolizujących 100 firm, pojawią się również logotypy tych przedsiębiorstw, które w sposób szczególny włączą się w to święto wykupując świeczkę. Koszt jednej to 1500 zł, a część pozyskanych przy tej okazji funduszy wesprze podopiecznych Fundacji Naszpikowani. Przeznaczy ona te pieniądze na paczki świąteczne dla chorych na białaczkę przebywających w szpitalach w Białymstoku i w Suwałkach, przygotowanie wigilii dla tych pacjentów i osób z ich rodzin, a także na zakup choinek z ozdobami. Zachęcamy do wsparcia akcji.


Kontakt pod adresem
reklama@poranny.pl