Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2017 – rozpoczął się wybór Menedżera Roku

Konkurs o tytuł Menedżera Roku dziewiąty już raz towarzyszył będzie edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Kuriera Porannego. W tym roku najwięcej głosów poparcia z organizacji biznesowych i Kuriera padło na siedem osób: to Mirosław Angielczyk, Dary Natury; Bożena Datczuk, TOBO Datczuk; Galas Adam, Salag; Piotr Kowalewski, hurtownia Piko; Jacek Kucharewicz Metal Fach; Strzelecki Robert TenderHut S.A. i Sławomir Janusz Żubrycki PPU Palisander. Na tę listę będą z kolei głosować przedsiębiorcy z całego regionu, do których właśnie rozsyłamy ankiety. Laureata przedstawimy 30 listopada na gali Złotej Setki w Teatrze Dramatycznym. Wizytówki nominowanych – pod zdjęciami.

 

Mirosław Angielczyk
Prezes i właściciel czołowego w skali kraju przedsiębiorstwa Dary Natury, w którego ofercie znajduję się produkty spożywcze i lecznicze wytwarzane na bazie ziół i innych produktów naturalnych Także właściciel Podlaskiego Ogrodu Botanicznego „Ziołowy Zakatek – to europejski obiekt edukacyjno – wypoczynkowy, w którym można obejrzeć 1200 gatunków roślin –(w tym 700 gatunków ziół) oraz 31 zabytkowych obiektów budownictwa drewnianego. Tworzy to unikatowe w skali Europy połączenie dziedzictwa przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego Dr Mirosław Angielczyk uznaje, że podstawą firmy są i będą endogenicznych zasoby województwa, w tym unikatowe zasoby Puszczy Białowieskiej.

 

 


Bożena Datczuk TOBO Datczuk Sp. J.
Bożena Datczuk. Prezes firmy TOBO Datczuk Spółka jawna z siedzibą w Kurianach k/Białegostoku. Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku. Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, członkini Izby Przemysłowo -Handlowej w Białymstoku, Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Kub Kobiet Biznesu w Białymstoku, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Od 1998 roku wraz z mężem Tomaszem prowadzi firmę TOBO, specjalizującą się w produkcji mebli, dostarczającą wyposażenie do biur, hoteli, obiektów użyteczności publicznej i firm prywatnych na terenie całego kraju. TOBO jest otwarte na wszelkie innowacje i zmiany, które przekładają się na funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo produkowanych przez firmę systemów. W meble firmy TOBO jest wyposażonych wiele prestiżowych obiektów na Podlasiu, m.in. Opera i Filharmonia Podlaska, Stadion Miejski, Białostocki Park Naukowo – Technologiczny w Białymstoku. Firma otrzymała wiele branżowych nagród, m.in. wyróżnienie miesięcznika „Meble Plus” – Produkt 2011, 2014, 2015, produkty firmy były też finalistą prestiżowego konkursu „Dobry Wzór”, Podlaska Marka Roku 2017. Firma otrzymała też takie wyróżnienia jak: Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, laur podlaskiej firmy innowacyjnej– INNOWACJE 2011, 2016, Gazela Biznesu 2013 i 2016, Medal Europejski, wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2014, tytuł Branżowego Lidera Zmian dla Bożeny Datczuk za wdrożoną z sukcesem autorską strategię zmian przyznaną przez Biznes Center Club i PARP, wyróżnienie w kategorii Menedżer Roku 2016 w rankingu Kuriera Porannego. Firma TOBO jako jedyna na Podlasiu w swojej branży posiada wdrożone certyfikaty:- ISO PN-EN ISO 14001:2005 i ISO PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie projektowania, produkcji, dystrybucji i montażu mebli. W roku 2018 firma otrzymała jako przedstawiciel branży drzewnej i meblarskiej prestiżowy tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki oraz nagrodę Izby Przemysłowo – Handlowej za dynamiczny rozwój w branży meblarskiej.

Przepis na sukces w biznesie Bożeny Datczuk to: być konsekwentnym, zdeterminowanym i szukać nowych możliwości.

 


Galas Adam 
Od 1997 r. właściciel suwalskiej firmy Salag Sp. z o.o. Sp. k.. Wiodący producent innowacyjnych technologii wykończeń budowlanych (listew przypodłogowych, progowych, schodowych, do glazury i terakot, instalacyjnych, kompozytowych desek tarasowych oraz profili meblowych), laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych. Posiada liczne patenty i certyfikaty. Szeroka gama produktów sprzedawana jest do 13 krajów na świecie.
Produkty firmy SALAG zostały wyróżnione medalem Eureka na targach wynalazczości w Brukseli, na międzynarodowych targach innowacyjności w Paryżu oraz wieloma innymi nagrodami. To dowody uznania i zarazem znaki jakości, które zobowiązują. Wiele rozwiązań – innowacje wykorzystywane w produkcji, rozwiązania logistyczne, gotowe wyroby – to wynalazki chronione patentami obowiązującymi w Polsce i na świecie. Innowacyjne panele ścienne i podłogowe – Yutra Wall Floor; System kompozytowych desek tarasowych Bergdeck; Gumi Composite Decking Parquet- opatentowane systemy układania tarasów; „No Tool Click Skirting System” – beznarzędziowy montaż listew przypodłogowych, to nowości, które zaprezentowano na największych targach budowlanych Budma 2018.


Piotr Kowalewski – 
Od 1997 r. właściciel suwalskiej firmy Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „PIKO” Piotr Kowalewski prowadzącej działalność gospodarczą w branży spożywczej w zakresie dystrybucji wędlin, drobiu i przetworów mięsnych na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Należy do najbardziej znanych przedsiębiorstw Podlasia w tej branży i jest jednym z największych dostawców wyrobów mięsnych. Oprócz własnych hurtowni firma posiada również własny, spełniający wymogi Unii Europejskiej, Zakład Rozbioru Drobiu, zlokalizowany w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Suwałkach. Oferta handlowa oparta jest na wysokiej jakości produktach pochodzących z produkcji krajowej, posiadających odpowiednie certyfikaty jakości. Firma zaopatruje w wyroby mięsne rynek lokalny, Litwę i Łotwę. Rozpoczęła również współpracę handlową z Holandią i Anglią. W 2008 roku, w rankingu „TOP BIZNES” Suwalskich Przedsiębiorców, PHU „PIKO” zajęło I-sze miejsce w rankingu firm małych, w kategorii przychód netto, a w roku 2009 trafiła do Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw.


Jacek Kucharewicz
Założyciel (w 1989 r.), właściciel i prezes zarządu rodzinnej firmy Metal-Fach. To czołowy polski producent maszyn rolniczych z siedzibą w Sokółce i jeden z największych pracodawców w regionie (zatrudnia około 800 pracowników). W ofercie firmy znajduje się blisko 60 różnych typów i modeli maszyn i urządzeń rolniczych, a także naczepy do samochodów ciężarowych pod marką Nova oraz kotły grzewcze. Jedną z nowych specjalizacji Metal–Fachu są konstrukcje stalowe tworzone z myślą o budowie obiektów przemysłowych, hal i magazynów. Wyroby Metal–Fachu są dostępne poprzez sieć dealerską na terenie całego kraju. Dodatkowo, spółka eksportuje produkty do ponad 30 państw. Przedsiębiorstwo posiada blisko 80 zagranicznych przedstawicielstw handlowych. Największe i najważniejsze zewnętrzne rynki zbytu to kraje bałtyckie, a także Rosja, Kazachstan, Ukraina i Białoruś, a także Turcja, Czechy i Słowacja oraz kraje bałkańskie. Firma ma na swoim mkoncie liczne nagrody i wyróżnienia, w tym w konkursie Polish Masters of Business”.

 

 


Strzelecki Robert  – prezes TenderHut S.A.
W skład białostockiej grupy kapitałowej TenderHut wchodzą cztery kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Firma rozwija się bardzo dynamicznie . Ma osiem zagranicznych biur i oddziały w Szczecinie, Warszawie, Olsztynie, Przemyslu i Wrocławiu. Prezes jest też dyrektorem ds. rozwoju Klastra Technologicznego InfoTech. W 2020 roku TenderHut zamierza zadebiutować na GPW. Robert Strzelecki jest członkiem Podlaskiego Klubu Biznesu.


Sławomir Janusz Żubrycki
Prezes PPU Palisander Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Białostockiej, które ukończył z wyróżnieniem na I miejscu. Ma ponad 30-letnie doświadczenie pracy w budownictwie, w tym 3 lata na prestiżowych budowach w Niemczech. W 1993 roku założył firmę, oferującą szalunki do wynajmu i na sprzedaż. Ekspert z zakresu systemów i rozwiązań szalunkowych. Wyróżniony licznymi nagrodami m.in. Diamentami Forbesa za lata 2017 i 2018 czy też Polskim Herkulesem w 2011. W latach 2010 – 2015 nagradzany w plebiscycie Budowalna Firma Roku oraz Pracodawca Roku w Budownictwie. To również laureat konkursu PKPP Lewiatan” Biznes. Dobry wybór”. Palisander to wywodzące się Podlasia przedsiębiorstwo, z wyłącznie polskim kapitałem i z zapleczem oddziałów w Polsce, po 25 latach istnienia, osiągnęło znaczny procent udziału w rynku i swobodne konkuruje z wielkimi międzynarodowymi gigantami branży. Firma obsługuje budowy na terenie całego kraju (autostrady, elektrownie, fabryki, olbrzymie osiedla mieszkaniowe czy budynki użyteczności publicznej), ma własny dział konstrukcyjny i rozwoju produktu, opracowuje coraz to nowsze rozwiązania szalunkowe, aby lepiej dopasować się do zmiennego rynku